کد مطلب: 56664 تعداد بازدید: ۴۸۷

برگزاری مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۷:۰۲

همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها مراسم عزاداری توسط حوزه علمیه محدثه سلام الله علیها در بیت معظم آیت الله نجفی بروجردی(ره) برگزار شد. در این مراسم که با حضور طلاب،کادر،اساتید و عموم بانوان بروجردی برگزار شد  در ابتدای جلسه جناب آقای موسیوند به تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداختند. در ادامه سرکار خانم رازجو مدیریت محترم حوزه علمیه محدثه سلام الله علیها ضمن خیر مقدم به شرکت کنندکان در مراسم با اشاره به شروع پذیرش حوزه های علمیه خواهران توضیحاتی راجع به حوزه علمیه محدثه سلام الله علیها بیان فرمودند.

سخنران جلسه سرکار خانم تجلی از اساتید حوزه و دانشگاه بودند که طی سخنان خود به ویژگیهای بارز حضرت زهرا سلام الله علیها اشاره داشتند و خاطر نشان کردند یک قسم از ویژگی های ایشان اختصاص به ذات مقدسه اش دارد و ما با این ویژگی ها فاصله بسیاری داریم  چنانکه خداوند در حدیث قدسی فرموده اند:فاطمه سلام الله را از نور خودم خلق کردم همانطور که عقلها از درک نور من ناتوانند از درک نور ایشان نیز ناتوانند.ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به این مطلب اشاره داشتند که پیامبر صلی الله فرمودند:اگر علی علیه السلام نبودند کف و همتایی برای فاطمه سلام الله نبود.

ایشان در ادامه با بیان آیه 19 سوره الرحمن که می فرمایند:مرج البحرین یلتقیان اشاره داشتند که در روایات آمده است مراد از بحرین حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه سلام الله علیها می باشند.در ادامه مراسم جناب آقای قاسمی به روضه خوانی پرداختند.