کد مطلب: 50725 تعداد بازدید: ۴۷۳

برگزاری مراسم اربعین مدرسه علمیه محدثه سلام الله علیها

دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱:۳۵

همزمان با ایام عزاداری اربعین حسینی روز چهارشنبه مورخ 96/08/17 ساعت 15 مراسمی توسط مدرسۀ علمیه محدثه سلام الله علیها در بیت معظم آیت الله حاج شیخ علی محمد نجفی بروجردی(ره) برگزار شد.

در این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد،گروه سرود طلاب مدرسه علمیه به اجرای برنامه پرداختند. در ادامه جناب حجت الاسلام و المسلمین گودرزی بروجردی به ایراد سخنرانی پرداختند.ایشان طی سخنان خود با اشاره به سفارش خداوند به انسان در رعایت پرهیزکاری به آیه 35 سوره مبارکه مائده اشاره کردند که می فرماید:"یا ایهاالذین آمنوا اتقوا الله و ابتغوا الیه الوسیله" ای اهل ایمان از خدا پروا کنید و وسیله ای برای تقرب به سوی او بجویید.ذیل این آیه در خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها آمده است"نحن وسیله الی الله"ما وسیله رسیدن شما به خداوند هستیم.با توجه به این مطلب برای رسیدن به تقوای الهی باید به سراغ اهل ذکر برویم  و با توجه به سخن امام باقر علیه السلام اهل بیت علیهم السلام ذکر خدا هستند.ایشان بعد از سخنرانی به روضه خوانی در رثای امام حسین علیه السلام پرداختند.

 در ادامه مراسم تعزیه خوانی (حضور اسراء در کاخ یزید لعنت الله علیه) توسط گروه نمایش طلاب مدرسه علمیه محدثه سلام الله علیها برگزار شد.