کد مطلب: 22864 تعداد بازدید: ۴۷۳

برگزاری نشست پژوهشی با موضوع اهمیت تحقیق و پژوهش به مناسبت هفته پژوهش

پنجشنبه ۱۷ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۲:۳۹

 

به همت معاونت پژوهش مدرسه علمیه محدثه سلام الله علیها در هفته پژوهش، نشستی با موضوع اهمیت تحقیق و پژوهش، روز دوشنبه مورخ 23/9/94 در سالن اجتماعات مدرسه محدثه سلام الله علیهابرگزار گردید.

جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین سراقی سخنران این جلسه  ابتدا ورود  ماه ربیع الاول را تبریک گفتند که در ضمن بیانات خود روایتی از پیامبر صلی الله علیه و آله بیان نمودند.

 در ادامه با طرح یک سوال ، به بیان علل کم کاری طلاب در بحث تحقیق و پژوهش پرداختند. ایشان فرمودند که حوزویان عموماً فقط اهل تبلیغ و تدریس هستند و تعداد کمی از حوزویان به تحقیق می پردازند و این مطلب علل و عواملی دارد.

ایشان با بیان روایتی از امام موسی بن جعفر علیه السلام با این مضمون که : هرکسی که از او نوشته یا برگی باقی بماند به ازای هر کلمه از آن در بهشت شهری به او عنایت می شود، به تحلیل این مطلب پرداختند.

وی افزود: که یک نوشته و یا کتاب چه تأثیری بر افراد در زمان حال و آینده دارد و چگونه یک فرد با نوشتن می تواند منشأ اثر باشد.

همچنین  بیان نمودند: ما باید ببینیم که چقدر نسبت به مسئله پژوهش رغبت داریم و در ادامه ده عامل برای بی رغبتی به زمینه های پژوهشی  بیان نمودند و گفتند که عامل اصلی این است که فرهنگ پژوهش در بین اهل علم کم است.